VPORT P06HC-1V42M - EN 50155, HD-Bild, kubische IP-Kamera mit M12-Stecker, PoE, 4,2 mm Objektiv
(4.62)
Beschreibung
Ethernet Interface
- PoE Ports (10/100BaseT(X), M12 D-coded 4-pin female connector) 1
Ethernet Software Features
- Protocols
Security Functions
- Password User-level password protection
- Filter IP address
- Encryption HTTPS
Power Parameters
- No. of Power Inputs 1
- Source of Input Power PoE (IEEE 802.3af)
- Input Current 0.17 A @ 48 VDC
Camera Characteristics
- Sensor 1/2.7-in HD progressive scan CMOS
- Lens f=4.2 mm, F1.8, Diagonal 87°, Horizontal 80°, Vertical 43°
- Minimum Illumination Color: 0.2 lux, at F1.2 (Gain High, 50 IRE, 1/30 sec)
- Synchronization Internal
- White Balance ATW/AWB
- Electronic Shutter Auto (1/30 to 1/25000 sec)
- S/N Ratio Maximum 50 dB (AGC off; DNR on)
- DNR (digital noise reduction) Built-in DNR
- WDR (wide dynamic range) 110 dB
- Flickerless Control Automatic, 50 Hz, 60 Hz modes