VPORT P06-1MP-M12-CAM28-T - EN 50155, HD-Bild, kompakte IP-Kamera, M12-Anschluss
inkl. MwSt.
zzgl.
Lieferzeit: 3-4 Wochen
im Zulauf
Verkauf & Versand:
VARIA
(4.62)
Beschreibung
Ethernet Interface
- PoE Ports (10/100BaseT(X), M12 D-coded 4-pin female connector):1
Ethernet Software Features
- Protocols: TCP/IP, IPv4, UDP, HTTP, RTP/RTSP, ARP, UPnP, FTP, TFTP, NTP Client, DNS,
QoS, IGMP v3,ICMP, SNMPv1/v2c/v3, DHCP Opt66/67, HTTPS
Security Functions
- Password: User-level password protection
- Filter: IP address
- Encryption: HTTPS
Power Parameters
- No. of Power Inputs: 1
- Source of Input Power: PoE (IEEE 802.3af)
- Input Current: 0.12 A @ 48 VDC
Camera Characteristics
- Sensor: 1/2.7-in HD progressive scan CMOS
- Lens: f=2.8 mm, F2.0, Diagonal 126°, Horizontal 113°, Vertical 58°
- Camera Angle: Pan: ±30°, Tilt: 0° to 90° (controlled manually)
- Minimum Illumination: Color: 0.2 lux, at F1.2 (Gain High, 50 IRE, 1/30 sec)
- Synchronization: Internal
- White Balance : ATW/AWB
- Electronic Shutter: Auto, Fixed (1/30 to 1/25000 sec)
- S/N Ratio: Maximum 50 dB (AGC off; DNR on)
- DNR (digital noise reduction): Built-in 2D/3D DNR
- WDR (wide dynamic range): 110 dB
- Flickerless Control: Automatic, 50 Hz, 60 Hz modes