PWR-12050-USJP-S2 - Entriegelungsstecker, 12 VDC, 0,5 A, 100 bis 240 VAC, USJP-Stecker
(4.62)
Beschreibung
Unlocking barrel plug, 12 VDC, 0,5 A, 100 bis 240 VAC, US/JP-Stecker, 0 bis 40°C Betriebstemperatur
Input Power Parameters
- Voltage Range 100 to 240 VAC (50 to 60 Hz)
Power Parameters
- Input Plug Type US/JP
- Output Power Rating 0.5 A @ 12 VDC
- Output Plug Type Connector Type: S-Type 5.5/2.1/9.5
Physical Characteristics
- Dimensions 67.8 x 33.0 x 39.0 mm (2.67 x 1.30 x 1.54 in)
- Weight 78 g (0.17 lb)
- Cord Length 1500±100 mm (59.06±3.94 in)
Environmental Limits
- Operating Temperature 0 to 40°C (32 to 104°F)
- Storage Temperature -20 to 70°C (-4 to 158°F)